PORADY PRAWNE ONLINE
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

VI Kongres Prawo Konkurencji

Poznaj najnowsze zmiany, na które powinieneś przygotować swoją firmę już dziś!

25-26.10.2012, Warszawa, Hotel Le Meridien Bristol


W programie m.in.: Planowane zmiany w prawie konkurencji – jak wpłyną na działalność przedsiębiorstw Usprawnienia procedury kontroli koncentracji – czy z korzyścią dla uczestników rynku Odpowiedzialność osób fizycznych, nowy system łagodzenia kar, dobrowolne poddanie się karze – jak nowe wytyczne zmienią realia biznesowe Jak skutecznie przygotować się do kontroli z przeszukaniem – nowe usprawnienia UOKiK Odpowiedzialność osób fizycznych, nadużywanie pozycji dominującej, opłaty półkowe, polityka dystrybucyjna a prawo konkurencji w ujęciu różnych uczestników rynku: PKP CARGO, Unilever, Jeronimo Martins Polska, T-mobile

UOKiK będzie karał prezesów. Może mniej surowo” Szefowa urzędu antymonopolowego, mimo krytyki, nie zamierza rezygnować z sankcji dla menedżerów za łamanie prawa konkurencji (…) zaproponowała wprowadzenie osobistej odpowiedzialności finansowej menedżerów za udział w kartelach, zmowach cenowych czy nadużywanie pozycji dominującej. (…) Z uwagi na to, że w Polsce w wielu branżach często dochodzi do praktyk monopolistycznych i nieuczciwej konkurencji, wprowadzenie takich sankcji pozwoliłoby skuteczniej walczyć z patologiami na rynku – mówi prezes UOKIK. (…)* * źródło „Puls Biznesu” – 22.06.2012 r. „Urząd antymonopolowy sypie karami” 5,37 mln zł kar dla sześciu firm z trzech branż — to efekt ostatnich działań UOKiK. (...) porozumienie trwało dwa lata (2007-09). Zmowa polegała na ustaleniu cennika odsprzedaży hurtowej 12 grup produktów, co oczywiście wpływało na ceny płacone przez konsumentów — mówi Małgorzata Krasnodębska- Tomkiel, prezes UOKiK. Regulator podkreśla, że bardzo popularne wśród konsumentów grupy produktów zostały objęte cenami sztywnymi — przedsiębiorcy nie mogli odsprzedawać ich taniej, niż określono w cenniku (...)* * źródło „Puls Biznesu” – 11.01.2012 r.Wśród prelegentów:

- Joanna Affre, Adwokat, Partner Zarządzający, Accreo Legal J. Affre, R. Czarnecki
- Przemysław Ciszak, Dyrektor Biura Prawno – Organizacyjnego, Centrala PKP S.A.
- Grzegorz Kaniecki, Dyrektor ds. Prawnych, Unilever Polska i Kraje Bałtyckie
- Marcin Kolasiński, Counsel, Radca Prawny, Kancelaria Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.
- Wojciech Kowalewski, Radca Prawny, Dyrektor Działu Prawnego i Compliance, Członek Zarządu Siemens Sp. z o.o.
- Piotr Milczarek , Counsel, Radca Prawny, Kancelaria PwC Legal
- Małgorzata Modzelewska de Raad, Adwokat, Partner, Wierzbowski Eversheds Sp.k.
- Maciej Rogalski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Prawnych, Ochrony Danych i Zarządzania Zgodnością, T-Mobile
- Agnieszka Stefanowicz-Barańska, Partner w Kancelarii Salans
- Małgorzata Szwaj, Radca Prawny, Partner, Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp. k.
- dr Dominik Wolski, Dyrektor Działu Prawnego, Jeronimo Martins Polska S.A.


Do udziału w Kongresie zapraszamy: Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów Zarządzających Dyrektorów Działów Prawnych i Prawników Zewnętrznych i Wewnętrznych Radców Prawnych Adwokatów Dyrektorów Marketingu Oraz wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem i aktualizacją wiedzy w tej szeroko rozwijającej się dziedzinie prawa.


Więcej informacji o Kongresie oraz formularz zgłoszeniowy on-line znajdą Państwo na stronie konferencje.pb.pl

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.