PORADY PRAWNE ONLINE
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Marcin P. twórca Amber Gold aresztowany

Sąd Rejonowy Gdańsk - Południe w dniu dzisiejszym na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zastosował środek zapobiegawczy wobec Marcina P. w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zapewne podejrzany Marcin P. jak i jego obrońcy będą składać zażalenie na decyzje sądu w tej sprawie. Wydaj się jednak, że w obliczu postawionych Marcinowi P. zarzutów oraz zgromadzonego materiału dowodowego wydanie odmiennego orzeczenia wydaje się mało prawdopodobne.

pobierz_plik
Zgłoszenie wierzytelności w sprawie Amber Gold POBIERZ »

Zarzut postawiony przez Prokuraturę Rejonową w Gdańsku dotyczy tego, że Marcin P. działając ze z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc sobie stałe źródło dochodu i nie mając zamiaru wywiązania się z ciążących na nim zobowiązań, doprowadził znaczną ilość ustalonych dotychczas 2.990 osób fizycznych i innych nieustalonych osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie nie mniejszej niż 181.904.599 złotych, stanowiącej mienie znacznej wartości, poprzez wprowadzenie w błąd co faktycznego przeznaczenia i zabezpieczenia wpłacanych przez klientów Amber Gold Sp. z o.o. kwot pieniężnych oraz rzeczywistego zamiaru wywiązania się z warunków zawieranych umów, tj. o przestępstwo z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk w zw. z art. 12 kk w zw. z art. 65 § 1 kk.

 
 
Osadzenie Marcina P. w areszcie śledczym ma zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania. Głównie chodzi o to, aby podejrzany nie zaczął się ukrywać czy też niszczyć dowody lub zacierać ślady. Prawdopodobnie nie skończy się tylko na trzymiesięcznym okresie aresztowania, bo jest duże prawdopodobieństwo, że sprawa w tak krótkim okresie nie zostanie zakończona na tyle, aby nie było już ryzyka utrudniania postępowania przygotowawczego.

 
Data: 30.08.2012 13:52
Autor/źródło: Jarosław Olejarz
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: Amber Gold, Marcin P., prokuratura okręgowa w Gdańsku, areszt, oszustwo, środek zapobiegawczy

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Marcin P. z Amber Gold: W końcu... Już myślałem, że nigdy go nie zamkną. Przecież ten człowiek jawnie śmiał się z całego wymiaru sprawiedliwości. Jak można mieć tyle wyroków, oszukac ludzi na blisko 200 mln zł (co już wiadomo) i dalej chodzić spokojnie po ulicach... A swoją stroną, to nie wiem czy on był głupi, że nie uciekł, czy myślał, że nic mu nie zrobią?
2012-08-30 15:56:17
® 2011 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.