Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE

Oszustka przeprowadzała kontrole sanitarne

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali 23-letnią kobietę, która podawała się za pracownika Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa i powoływania się na wpływy i instytucji w zamian za korzyści majątkowe. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 23-letnią mieszkankę powiatu zwoleńskiego, która podawała się za pracownika Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Kobieta powoływała się na wpływy w sanepidzie i proponowała pozytywne przeprowadzenie kontroli w zamian za przekazanie jej określonej sumy pieniędzy. Sama, okazując fałszywe dokumenty, przeprowadziła klika fikcyjnych kontroli podając się za pracownika inspekcji sanitarnej. Została zatrzymana w salonie kosmetycznym na terenie Sochaczewa, gdy próbowała przeprowadzić kolejną fikcyjną inspekcję.

Zatrzymaną przewieziono do sochaczewskiej komendy i osadzono w policyjnym areszcie. Przedstawiono jej pięć zarzutów popełnienia przestępstwa, za które teraz będzie odpowiadać przed sądem. Za oszustwa i powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowych grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.


(KWP w Radomiu / mw)

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.