Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Warsztat: Wybór prawa i jurysdykcji istotnym elementem umowy handlowej w obrocie transgranicznym

MM Conferences S.A. ma przyjemność zaprosić Państwa na: Warsztat: Wybór prawa i jurysdykcji istotnym elementem umowy handlowej w obrocie transgranicznym 3-4 kwietnia 2013r., Hotel Marriott, Warszawa

Budowanie relacji z zagranicznym kontrahentem i docelowo zawieranie z nim umów handlowych przysparza nierzadko, wiele problemów natury formalnej, prawnej i organizacyjnej. Gwarancją sukcesu w biznesowej działalności transgranicznej jest świadome kształtowanie relacji między kontrahentami, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania stosunków umownych i ich regulowania. Jednym z kluczowych, a niedocenianych aspektów prawnych umów handlowych w obrocie międzynarodowym są kwestie wyboru prawa, jakiemu będzie podlegać umowa oraz wyboru jurysdykcji, w ramach jakiej będą rozwiązywane spory wynikające z umowy. Kwestie te są inaczej uregulowane w ramach kontraktów zawierany na obszarze Unii Europejskiej, inaczej w relacjach z kontrahentami spoza wspólnoty. Swoboda wyboru prawa, mimo iż ograniczona, pozwala na wielorakie kształtowanie stosunków prawnych w obrocie międzynarodowym. Świadomy wybór prawa (i to nie zawsze swojego) jest jednym z narzędzi w ręku kontrahenta, może polepszać jego sytuację (gdy jest dobrze wykorzystany) lub pogarszać (kiedy jest nietrafny).

Warsztaty pokażą jak optymalnie wykorzystać regulacje dotyczące swobody wyboru prawa i wyboru jurysdykcji dla zabezpieczenia swojego obecnego i przyszłego interesu w umowie handlowej.

Partnerem merytorycznym warsztatu jest Kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy


Eksperci w zakresie prawa umów handlowych w obrocie międzynarodowym gwarantują najwyższą jakość prowadzonych zajęć:
•    Dr Marek Jeżewski, Partner,
•    Rafał Zięba, Parter,
•    Sylwia Uziębło, Prawnik,
•    Szymon Gałkowski, Starszy prawnik.

Warsztaty kierujemy do:

Osób odpowiedzialnych za formułowanie i zawieranie umów handlowych w obrocie międzynarodowym, zarówno z kontrahentami z obszaru Unii Europejskiej, jak i z krajów spoza wspólnoty. Spotkanie szczególnie polecamy:
•    radcom prawnym,
•    prawnikom,
•    specjalistom ds. umów,
•    dyrektorom i managerom działów prawnych,
•    dyrektorom handlowym i managerom odpowiedzialnym za obszar import/eksport.

Główne zagadnienia:

•    Swoboda wyboru prawa w umowie handlowej w reżimie prawnym wspólnotowym i poza nim,
•    Swoboda wyboru jurysdykcji w perspektywie przyszłej sytuacji spornej,
•    Swoboda a dowolność wyboru prawa – ograniczenia wyboru,
•    Incoterms i inne reguły handlowe oraz ich wykładnia w poszczególnych krajach kontrahentów,
•    Wybór sądu arbitrażowego.


Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający udział w warsztatach oraz 14 punktów szkoleniowych do przedstawienia w Krajowej Radzie Radców Prawnych.


Program wraz z formularzem zgłoszeniowym


 

Data: 21.02.2013 07:00
Autor/źródło: GRUPA MMC POLSKA
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: umowa handlowa, umowa handlowa w obrocie transgranicznym, warsztat, umowa handlowa w obrocie międzynarodowym

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.