Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE

Heinzel Holding: zgoda na koncentrację

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Heinzel Holding kontroli nad spółką SCA Graphic Laakirchen.

Heinzel Holding należy do austriackiej grupy kapitałowej Heinzel zajmującej się produkcją i sprzedażą papieru pakowego, masy celulozowej oraz artykułów opakowaniowych i papierniczych. SCA Graphic Laakirchen wytwarza i sprzedaje papier kalandrowany używany m.in. do drukowania czasopism, magazynów oraz ulotek. W wyniku koncentracji Heinzel Holding przejmie kontrolę nad SCA Graphic Laakirchen.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

 

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

 

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

 

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Data: 10.04.2013 10:00
Autor/źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów UOKiK
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: UOKiK, koncentracja, urząd antymonopolowy, zgłoszenie do urzędu antymonopolowego, zgoda na dokonanie koncentracji, Heinzel Holding

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.