Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE

Heinzel Holding: zgoda na koncentrację

Kancelaria Adwokacka

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Heinzel Holding kontroli nad spółką SCA Graphic Laakirchen.

Heinzel Holding należy do austriackiej grupy kapitałowej Heinzel zajmującej się produkcją i sprzedażą papieru pakowego, masy celulozowej oraz artykułów opakowaniowych i papierniczych. SCA Graphic Laakirchen wytwarza i sprzedaje papier kalandrowany używany m.in. do drukowania czasopism, magazynów oraz ulotek. W wyniku koncentracji Heinzel Holding przejmie kontrolę nad SCA Graphic Laakirchen.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

 

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

 

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

 

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Kancelaria Adwokacka
Data: 10.04.2013 10:00
Autor/źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów UOKiK
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: UOKiK, koncentracja, urząd antymonopolowy, zgłoszenie do urzędu antymonopolowego, zgoda na dokonanie koncentracji, Heinzel Holding

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.