PORADY PRAWNE ONLINE

Złóż wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2014 r.

Na realizację płatności bezpośrednich za 2014 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma ok. 3,4 mld euro. Szacunkowa maksymalna stawka jednolitej płatności obszarowej w 2014 r. wyniesie zatem ok. 219,87 euro na 1 hektar.

Złóż wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2014 r.

Analogicznie, jak w poprzednich latach, także w tym roku na jednym wspólnym formularzu wniosku można ubiegać się o:

  •   płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego;
  •   pomoc finansową z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (płatność ONW);
  •   płatność rolnośrodowiskową w ramach PROW 2007-2013.


Rolnicy, którzy ubiegali się o takie płatności w ubiegłym roku, otrzymali z Agencji wstępnie wypełniony wniosek o przyznanie płatności wraz z załącznikami graficznymi oraz instrukcją ich wypełniania.


Do kiedy należy złożyć wniosek o przyznanie za 2014 r. dopłat bezpośrednich?

Przypominamy, że do 15 maja 2014 r. można złożyć wnioski o przyznanie za 2014 rok dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW, płatności rolnośrodowiskowych oraz wnioski o wypłatę pomocy na zalesione w ramach PROW 2007 - 2013 grunty rolne oraz grunty inne niż rolne. Jednakże warto pamiętać o tym, że rolnicy, którzy złożą swoje wnioski po wskazanym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca 2014 r., otrzymają pomniejszone należne im płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.


Dodatkowo, warto wiedzieć, że zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych aż do 2 czerwca 2014 r. Analogicznie, jak do składania wniosków, korekty wniosków złożone po tym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca, będą obarczone sankcjami finansowymi polegającymi na pomniejszeniu należnych dopłat o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.