Ruszyła nowa usługa KAS

Osobiste załatwienie sprawy w urzędzie jest w ostatnich czasach mocno utrudnione, za sprawą wzmożonej zachorowalności na COVID-19. Z pomocą petentom rusza nowa usługa KAS.

Ruszyła nowa usługa KAS

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

 

Od 16 listopada 2020 r. ruszyła usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Nowy model obsługi podatników jest już dostępny w całym kraju.
Nowa usługa pozwala  zarezerwować spotkanie w urzędzie skarbowym. Usługa i nowy model obsługi w urzędach skarbowych ma zapewnić klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podnieść bezpieczeństwo wszystkich, tzn. podatników i pracowników.
Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w województwach podlaskim i wielkopolskim. Usługa została dobrze przyjęta przez podatników i już w październiku została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, a od  16 listopada jest dostępna w całym kraju.

 

Jak się umówić na wizytę w urzędzie?

 

W każdym województwie już od dzisiaj podatnicy mają dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na terminy od 17 listopada włącznie. Wizytę można umówić:

  • przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego
  • telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego.

 

 


 

Inne sposoby załatwienia sprawy w urzędzie


Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt.

 

 

 
Źródło:
Oficjalna strona MF.
 


Data: 16.11.2020 11:40
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Podatki, Finanse, Prawo
Słowa kluczowe: COVID-19, KAS, Umów wizytę w urzędzie skarbowym, Jak się umówić na wizytę w urzędzie?pandemia

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.