Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz, jak sfinansować zakup samochodu

Zakup samochodu firmowego za gotówkę to rozwiązanie archaiczne. Na rynku samochodów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw króluje leasing. Niemal każdy producent samochodów oferuje możliwość zakupu auta na preferencyjnych warunkach. Dziś prześwietlimy ofertę jednego z wiodących producentów – Toyoty – i pokażemy, że wybierając dobrą ofertę leasingową, zyskujemy podwójnie. Po pierwsze dlatego, że zaczynamy korzystać z atrakcyjnego finansowania, po drugie – możemy łączyć tę ofertę z atrakcyjnymi propozycjami z wyprzedaży rocznika.

Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz, jak sfinansować zakup samochodu

Leasing dla początkujących – co trzeba wiedzieć?

 

Każdy przedsiębiorca stanie kiedyś przed pytaniem o to, jak sfinansować zakup samochodu. Decydując się na zakup auta firmowego, trzeba pochylić się nad możliwościami, które daje leasing. Główną różnicą, w przeciwieństwie do kredytu jest to, że formalnym właścicielem samochodu wziętego w leasing będzie instytucja finansowa.

 

 

Podpisując umowę, na mocy której leasingodawca wypożycza nam pojazd, zyskujemy podwójnie. Nie musimy angażować kapitału firmy wcale lub wpłacamy tylko niewielką część wartości auta. Wybierając leasing, zyskujemy też możliwość optymalizacji obciążeń podatkowych, ponieważ koszty leasingu stanowią koszty uzyskania przychodu. Warto pamiętać też, że po upływie oznaczonego umową okresu eksploatacji nie musimy decydować się na wykup samochodu, jeżeli zmieniły się potrzeby firmy lub użytkowany model zawiódł. Z tej opcji przedsiębiorcy kupujący samochody z górnej półki korzystają jednak stosunkowo rzadko.

 

 

Toyota w leasingu?

 

Leasing SMARTPLAN oferowany przez Toyota Leasing to sprawdzona recepta na to, jak sfinansować zakup samochodu marki Toyota lub Lexus. Analizowana oferta została nagrodzona Laurem Konsumenta 2018 i Laurem Klienta 2017 i stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert na ryku. Sprawdźmy dlaczego. Pierwszy twardy argument to niskie koszty użytkowania samochodu zakupionego w tym modelu. Już w momencie podpisywania umowy będziemy wiedzieli, jaki koszt miesięczny należy przewidzieć w budżecie na spłatę raty. Trzeba przy tym pamiętać, że co miesiąc możemy odliczyć podatek VAT od rat leasingowych. Głównym atutem Leasingu SMARTPLAN jest jednak gwarancja odkupu auta przez autoryzowane dilera marki Toyota lub Lexus. Po zakończonej eksploatacji możemy sprzedać samochód korzystnie bezpośrednio w salonie. Bez pośredników i formalności.

 

 

 

Który wariant jest dla Ciebie?

 

Decyzja dotycząca tego, jak sfinansować zakup samochodu to nie tylko wybór pomiędzy leasingiem, kredytem a zakupem gotówkowym. Decydując się na pierwszą z opcji, masz możliwość wyboru odpowiedniego wariantu umowy. W analizowanym przykładzie podczas pierwszej wizyty w salonie doradca przedstawi Ci różne możliwości. W ofercie podstawowej podpisujesz umowę na leasing operacyjny oraz korzystasz ze wszystkich korzyści i zniżek, które Toyota Leasing oferuje osobom wybierającym Leasing SMARTPLAN. W kolejnej opcji otrzymujesz to wszystko wraz z ubezpieczeniem auta wliczonym w ratę leasingową. Ta właściwość jest szczególnie istotna w sytuacji, gdy ceny ubezpieczeń komunikacyjnych są nieprzewidywalne lub gdy nie dysponujemy zniżkami na OC i AC. Wariant najwyższy to opcja formalnie najdroższa, jednak w wielu przypadkach również najbardziej opłacalna. W ramach umowy otrzymujemy bowiem pełny pakiet serwisowy i nie musimy myśleć o kosztach przeglądów okresowych i pozostałych kosztach eksploatacji Twojej Toyoty. Wszystkim zajmie się leasingodawca w ramach ustalonej kwoty miesięcznej. Oczywiście poza paliwem i płynem do spryskiwaczy.


Data: 06.02.2018 22:35
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Finanse, Źródła finansowania
Słowa kluczowe: leasing, zakup auta formowego, Leasing SMARTPLAN, umowa sprzedaży, kupno samochodu, sprzedaż samochodu

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.