Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś

Taxomatic - smaczki, o których warto wiedzieć

Niewiele jest programów do samodzielnej księgowości, które łączą w sobie przejrzystość i łatwość obsługi z opcjami dodatkowymi, które okazują się być niecodziennymi. Taki jednak jest Taxomatic – rewolucyjny program do księgowania online, który wraz ze swoim hasłem przewodnim „o, tak!” podbija serca małych i średnich przedsiębiorców, a także biur rachunkowych!

Taxomatic - smaczki, o których warto wiedzieć

Niektóre aplikacje – nawet te niezwiązane z księgowością – posiadają jakieś „smaczki” - a więc opcje dodatkowe, które są dla użytkowników ciekawe i ułatwiają poruszanie się po programie. Taxomatic swoje „smaczki” również posiada, jednak nie trzeba się mocno wysilać, żeby je znaleźć. Są dostępne od razu dla każdego użytkownika. A wszystko po to, by korzystanie z narzędzia było jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze.

O jakich opcjach mowa?

 

Wyszukiwanie faktur, osób, i innych podmiotów

 

Dzięki tak zwanej „lupce” umieszczonej na górze interfejsu programu możliwe jest, żeby w dosłownie kilka sekund znaleźć interesujące nas w danym momencie dokumenty – takie jak faktury, raporty miesięczne czy deklaracje podatkowe. Co ciekawe – w bazach programu możemy również odnaleźć osoby – a więc naszych kontrahentów oraz pracowników.

 

 

Automatyczne wprowadzanie faktur OCR. Źródło: https://www.taxomatic.pl/o-programie

Opcja ta, ciekawa i niecodzienna (bo przeważnie niewystępująca w innych programach) znacznie przyspiesza naszą pracę i pozwala na zaoszczędzenie czasu, który musielibyśmy poświęcić na manualne przeszukiwanie archiwów księgowych.

 

Korzystanie z usług Poczty Polskiej

 

Opcja „Poczta Polska online” to istna nowość na rynku. Za jej pomocą możemy w sposób szybszy i znacznie wygodniejszy przesyłać pocztą różnorodne dokumenty – na przykład umowy do naszych kontrahentów. Usługa jest oczywiście dodatkowo płatna, ale sama jej obecność to coś niezwykłego, czego nie spotyka się w innych narzędziach do prowadzenia księgowości online.

 

Dzięki Taxomatic możemy zapomnieć o bieganiu na pocztę i czekaniu w męczących kolejkach!

 

Możliwość prognozowania podatku

 

 

Jako przedsiębiorcy powinniśmy planować swoje wydatki na przyszłość z wyprzedzeniem. Tak też powinno być w sprawach podatkowych, kiedy to musimy uiścić na rzecz państwa obowiązujące nas opłaty. Tutaj również Taxomatic chciałby nam pomóc.

 

Dzięki opcji prognozowania podatku możemy w szybki i prosty sposób zlecić narzędziu obliczenie dla nas orientacyjnej kwoty, jaką będziemy musieli zapłacić na rzecz zaliczek na podatki dochodowe oraz VAT. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i będziemy mogli ze spokojem rozplanować nasz budżet.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.