Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś

Gdzie tanio kupić korony czeskie?

Niezależnie od tego, czy chcesz zarobić na uwolnionym kursie korony czeskiej, czy w tej walucie wysłać przelew dla czeskiego kontrahenta, poznaj sposób, który pozwoli Ci kupować ją możliwie najtaniej.

Gdzie tanio kupić korony czeskie?

Niektórzy w zakupie koron czeskich widzą sposób na zarobek, inni po prostu potrzebują tej waluty, aby rozliczyć się z czeskim dostawcą. I w jednym, i w drugim przypadku potrzebną czeską koronę najlepiej mieć na swoim koncie w banku i kupić ją z jak najniższym spreadem walutowym oraz możliwością wysłania taniego przelewu zagranicznego. Okazuje się, że najmniej za obie usługi zapłacimy w kantorze internetowym.

 

Gdzie najtaniej kupić korony czeskie?

 

Wraz ze wzrostem zaufania do banków, wzrasta również zaufania do kantorów internetowych, które mają status Krajowych Instytucji Płatniczych. Jedną z takich instytucji jest kantoronline.pl, który od 7 lat pomaga przedsiębiorcom oszczędzać na opłatach za wymianę waluty oraz przelewach zagranicznych. Sprawdź kurs wymiany koron czeskich w tym kantorze, jeśli chcesz zaoszczędzić na swoich transakcjach walutowych i wysłać najtańszy przelew zagraniczny do Czech.

Dlaczego w kantorach online jest taniej niż w bankach?

 

Jednocześnie trudne do zrealizowania: oferowanie taniej wymiany walut i naprawdę niedrogich przelewów międzynarodowych jest możliwe właśnie w takich instytucjach jak kantory internetowe. Banki w tej kwestii nigdy nie chciały iść na kompromis. Do dzisiaj oferują wymianę najbardziej popularnych walut w Polsce, czyli EUR, USD, GBP i CH ze spredem walutowym wynoszącym nawet 7,4%. W kantorach internetowych te same waluty można kupić ze spreadem 0,6%. Dzięki nim, nie tylko zaoszczędzimy na zakupie koron czeskich, ale także zmniejszymy koszty przelewu!

 

Przeczytaj także: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

 

Konto walutowe w CZK

 

Każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna współpracę z Czechami, wie że prędzej czy później będzie musiał założy konto walutowe w koronach czeskich. Można to zrobić na dwa sposoby. Albo po prostu założyć takie konto przez Internet w czeskim banku, albo zdecydować się na konto walutowe w CZK w polskim banku. Zaletą pierwszej opcji jest fakt, że dzięki założeniu konta w czeskim banku, będziemy zlecać przelewy krajowe: a te są zawsze tańsze od zagranicznych. Jednak musimy się liczyć wtedy z faktem, że konto będzie prowadzone w języku czeskim, co może być dla nas kłopotliwe jeśli zbyt dobrze nie znamy tego języka.

 

Podsumowując

Oszczędzać na zakupie koron czeskich, dzięki kantorom internetowym możemy szybko i skutecznie, a transakcja może potrwać nawet tylko 15 minut. Dodatkowo, decydując się na taki kantor internetowy, który od wielu lat pomaga przedsiębiorcom zmniejszyć koszty operacji walutowych i przelewów nie musimy martwić się o bezpieczeństwo swoich środków - czuwają nad nimi odpowiednie instytucje państwowe.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Daniel: Często wymieniam korony czeskie i kiedyś wymieniałem je w Amronet po czym przeniosłem się do [url=https://kantorekspert.pl/] kantor ekspert [url] tam wychodził najlepszy kurs
2018-08-07 12:58:16
Trygwald: Akurat jeszcze nigdy nie kupowałem korony czeskiej, ale często wymieniam pieniądze (złotówki na euro) w kantorze Amronet i z tego co widzę, to tam jest najtaniej. Warto więc sprawdzić ich ofertę, tym bardziej że mają fajny program Cashback, na którym można dodatkowo zaoszczędzić.
2018-06-21 19:57:36
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.