Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś

Jak kupić tanie ubezpieczenie OC w 2019?

Nowy rok to okazja do zmian. Jedni podejmują wyzwanie zmiany pracy, inni postanawiają założyć rodzinę, jeszcze inni decydują się na oszczędności i to jest ich noworoczny cel. Jeśli zaliczasz się do tej ostatniej grupy, masz duże pole do popisu, bo oszczędzać można na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakup odpowiedniego, taniego OC samochodowego. Jak to zrobić?

Jak kupić tanie ubezpieczenie OC w 2019?

Postaw na pakiet ubezpieczeń

 

Kierowcy często ograniczają zakup ubezpieczenia samochodowego do polisy OC. Jednak poza obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej warto mieć także któreś z tych dobrowolnych. W pakiecie z AC, assistance, NNW czy jeszcze innymi polisami ubezpieczenie oc komunikacyjne wyjdzie korzystniej cenowo. Sam zobacz.

 

W jednym z zakładów ubezpieczeniowych polisa OC zakupiona samodzielnie kosztuje nieco ponad 940 zł. Tymczasem za pakiet OC + assistance zapłacisz niecałe 1100 zł, a dobierając do tego jeszcze AC cena takiego zestawu wzrośnie nieznacznie. Nie musisz się zatem martwić, że koszt pakietu złożonego z kilku ubezpieczeń samochodu zwiększy się dwu- czy nawet trzykrotnie.

 

Porównaj oferty

 

Jeśli już będziesz wiedział, czy interesuje Cię jedynie OC, czy jednak zdecydujesz się na zakup także innych ubezpieczeń dla swojego auta, powinieneś przeanalizować to, co proponują Ci ubezpieczyciele. Oferty mogą różnić się pod względem ceny i zakresu, dlatego podejmiesz najwłaściwszą decyzję, przyglądając się przynajmniej kilku propozycjom ubezpieczycieli.

 

Bez obaw. Nie musisz w tym celu wybierać się do poszczególnych firm i rozmawiać z każdym konsultantem indywidualnie. Szybszym i wygodniejszym sposobem na poznanie ofert działających na rynku towarzystw ubezpieczeniowych jest porównywarka ubezpieczeń mubi.pl. Jak ona działa?

 

Wypełniasz formularz, w którym podasz swoje dane osobowe, informacje o Twoim doświadczeniu na drodze i o pojeździe, który chcesz ubezpieczyć. Wybierasz również, jaki zakres ubezpieczenia komunikacyjnego Cię interesuje. Na podstawie tych danych porównywarka wybierze oferty dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. W ten sposób nie tylko wybierzesz korzystną dla siebie ofertę, ale także zakupisz polisę online.

 

Poszukaj promocji

 

Ubezpieczycielom też zdarza się organizować akcje promocyjne. Dlatego zamiast decydować się na pierwszą ofertę, którą zaproponuje Ci Twoje obecne TU, przejrzyj dokładnie inne oferty i sprawdź, czy któreś z pozostałych firm ubezpieczeniowych nie zaproponują Ci dodatkowej zniżki. Informacje o ubezpieczycielach, którzy najczęściej je oferują, znajdziesz w rankingach ubezpieczeń.

 

Jeśli niedługo kończy Ci się OC, już teraz rozejrzyj się za ofertami i promocjami, które będą obowiązywały na przełomie 2018 i 2019 roku. Organizowane przez TU promocje pozwolą obniżyć Twoją składkę, jeśli np.:

  • kupujesz polisę za pośrednictwem Internetu,
  • ubezpieczasz więcej niż jeden pojazd,

  • zawierasz także inną polisę u tego samego ubezpieczyciela,

  • kupujesz ubezpieczenie w pakiecie.

 

 

Korzystaj ze zniżek współmałżonka

 

Przy zakupie OC do dyspozycji masz nie tylko swoje zniżki za bezszkodową jazdę i promocje organizowane przez ubezpieczycieli. Możesz także skorzystać ze zniżek, jakie posiada Twój współmałżonek, jeśli macie wspólnotę majątkową.

 

Używaj samochodu wspólnie z rodzicem lub małżonkiem

 

Jeśli dopiero zaczynasz jeździć i zdobywasz doświadczenie na drodze, Twoja składka może okazać się wysoka i, nie oszukujmy się, mało opłacalna. Kilka tysięcy złotych za ubezpieczenie OC to dosyć wysoka cena, jeśli porównamy ją z kosztami polisy Twojego starszego brata, rodziców czy dziadków. Dużo zależy bowiem od doświadczenia i bezszkodowej historii jazdy.

 

Aby obniżyć wydatki związane z ubezpieczeniem Twojego pierwszego samochodu, uzbrój się w cierpliwość i poczekaj z zakupem własnego pojazdu. Na początku możesz dzielić auto z bardziej doświadczonymi członkami rodziny. Wpisany jako współwłaściciel samochodu będziesz pracował na swoje zniżki, a dzięki rabatom przysługującym tacie czy dziadkowi, Wasza wspólna składka będzie charakteryzowała się bardziej przystępną ceną.

 

Nie płać w ratach

 

Jak w przypadku kredytu czy zakupu sprzętu elektronicznego na raty, tak w przypadku ubezpieczeń płaconych w częściach musisz liczyć się z odsetkami. Jeśli zdecydujesz się na płatność składki za OC w ratach, całościowa kwota, jaką zapłacisz firmie ubezpieczeniowej będzie wyższa niż w przypadku jednorazowej płatności przy podpisaniu polisy. Weź to pod uwagę, jeśli rozważasz rozłożenie kosztów OC na części.

Jak widać, sposobów na to, jak kupić tanie ubezpieczenie OC, jest wiele. Zainspiruj się powyższymi radami i sam obniż swoją składkę.


Data: 02.01.2019 21:14
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Finanse, Źródła finansowania
Słowa kluczowe: OC, ubezpieczenie komunikacyjne, pakiet ubezpieczeń, OC na raty

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.