Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś

Nowe mieszkania w Szczecinie szybko znajdują kupujących

Szczecin dołączył do grupy tych polskich miast, w których ceny nieruchomości regularnie idą w górę. Duże zapotrzebowanie na nowe nieruchomości spowodowało, że deweloperzy nie mają problemów ze sprzedażą lokali nawet na etapie prac budowlanych.

Nowe mieszkania w Szczecinie szybko znajdują kupujących

Eksperci wskazują, że w Polsce nadal brakuje około 1 miliona mieszkań, aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe wszystkich mieszkających u nas osób. Taka sytuacja powoduje, że popyt na nieruchomości od dłuższego czasu nie spada, co również wpływa na sytuację na rynkach mieszkaniowych we wszystkich miejscowościach w kraju – także w tych mniejszych. Przykładowo, nowe mieszkania w Szczecinie w 2017 roku kosztowały nawet około 14 proc. mniej niż rok później, jak wynika z raportu przygotowanego przez portal internetowy Money.pl. Podwyżki nie ostudziły jednak zapału kupujących – nowe mieszkania w Szczecinie nadal sprzedają się bardzo dobrze.

 

Co spowodowało podwyżki na rynku nieruchomości w Szczecinie?

 

Szczecin, podobnie jak wiele innych miast w kraju, zanotował podwyżki nieruchomości z kilku różnych powodów. Przede wszystkim na wyższe ceny ma wpływ rosnący koszt zakupu gruntów pod realizację inwestycji mieszkaniowych. Dodatkowo, podwyżki wynikają także z rosnących kosztów zakupu materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także z wyższych kosztów pracy. Eksperci wskazują też, że zmieniają się gusta Polaków – coraz częściej decydujemy się po prostu na mieszkania droższe, o większym metrażu, dobrze zlokalizowane, co również ma przełożenie na ofertę na rynku nieruchomości.

 

Warto rezerwować mieszkania z wyprzedzeniem

 

 

Aktualnie średnia cena za nowe mieszkania w Szczecinie – Warszewo oraz w innych lokalizacjach w Szczecinie to około 5300 złotych za jeden metra kwadratowy. Gdy także chcemy zdecydować się na kupno mieszkania w Szczecinie, warto pomyśleć o jak najszybszej rezerwacji wcześniej upatrzonych nieruchomości. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkaniami od deweloperów umowy zawierane są jeszcze na etapie „dziury w ziemi”, czyli zanim mieszkania zostaną oddane do użytkowania.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.