Czym jest i jak działa pożyczka na raty? Poznaj najważniejsze informacje na temat tego produktu finansowego.

Pożyczka ratalna jest pomocą gotówkową oferowaną przez instytucje pozabankowe. O tego rodzaju wsparcie finansowe może ubiegać się każdy, kto pilnie potrzebuje pieniędzy i ma pewność, że nie będzie miał problemów ze spłatą pożyczki zgodnie z ustalonymi terminami spłat. Z tego artykułu dowiesz się jak funkcjonuje pożyczka ratalna, kto może się o nią ubiegać oraz na jaki okres można zaciągnąć pożyczkę na raty.

Czym jest i jak działa pożyczka na raty? Poznaj najważniejsze informacje na temat tego produktu finansowego.

Instytucje oferujące pożyczki ratalne

 

Obecnie na rynku finansowym działa wiele firm mających w swojej ofercie pożyczki ratalne. Oferują one swoim klientom różnego rodzaju produkty z wieloma opcjami spłat do wyboru.

 

Pożyczając pieniądze od instytucji pozabankowej musisz być czujny. Warto porównać różne oferty, by wybrać najlepszą opcję. Z tego powodu idealnym miejscem może być platforma agregująca oferty różnych instytucji pożyczkowych, np. https://www.bancovo.pl/landing/kredyty-i-pozyczki-online-na-raty/.

 

Na czym polega pożyczka ratalna?

 

Pożyczka ratalna jest produktem oferowanym przez instytucje pozabankowe. Polega ona na tym, że pożyczkobiorca zobowiązany jest do regularnej spłaty zadłużenia w postaci miesięcznej raty, ustalonej w chwili zawierania umowy. Zwykła pożyczka czy chwilówka często (choć nie zawsze) charakteryzuje się tym, że trzeba w całości spłacić zaciągnięte zobowiązanie w ustalonym terminie. W przypadku pożyczki ratalnej cała kwota zawsze rozdzielana jest na raty, co z pewnością jest lepszym i bardziej komfortowym rozwiązaniem.

 

Wadę tego rodzaju rozwiązania finansowego stanowią odsetki, które są naliczane w każdym miesiącu. Jednak zdecydowanie łatwiej jest ją spłacić, bez względu na oprocentowanie i dodatkowe koszty. Problemy zaczynają się w chwili np.: “przegapienia” jednej raty lub dokonania płatności z pewnym opóźnieniem. Firmy pożyczkowe wówczas naliczają wysokie kary finansowe, które niekorzystnie wpływają na budżet domowy. Dlatego sumienność w spłatach jest ważna w przypadku wszystkich produktów pozabankowych.

 

Aby otrzymać pożyczkę ratalną trzeba znaleźć odpowiednią firmę finansową. Zaciągnięcie pożyczki może odbyć się przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. Produkt ten cechuje duża elastyczność oraz to, że możesz sam sobie dostosować liczbę rat oraz kwotę pożyczki. Wniosek możesz wypełnić w zasadzie wszędzie - w szkole, w pracy czy nawet czekając na autobus. Jedynym narzędziem niezbędnym jest urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

 

Jak wygląda proces wypłaty środków pożyczki ratalnej?

 

Po wypełnieniu krótkiego formularza, zazwyczaj jest tak, że firmy pożyczkowe wymagają od pożyczkobiorcy wykonania przelewu weryfikacyjnego. I dopiero potem pieniądze trafią na jego konto – trwa to zazwyczaj kilkanaście minut. Taka pożyczka w zależności od pobranej kwoty może być zazwyczaj spłacana od 2 do nawet 60 miesięcy.

 

 

 

Jakie są wady a jakie zalety pożyczki ratalnej?

 

Niewątpliwie największą zaletą pożyczki ratalnej jest to, że jest ona ogólnodostępna. Ma szansę otrzymać ją osoba zarabiająca stosunkowo niewiele, jak i osoba zadłużona, widniejąca w bazach bankowych. Korzystny jest również czas załatwiania pieniędzy, brak formalności oraz elastyczne terminy spłat. Jednak jak każde zobowiązanie finansowe, pożyczka ratalna ma też swoje wady. A jedną z nich jest oczywiście całkowity, stosunkowo wysoki koszt pożyczki.

 

Pożyczka ratalna – co musisz wiedzieć?

 

Podsumowując – pożyczka na raty jest pomocą gotówkową oferowaną osobom, które szybko potrzebują dodatkowych pieniędzy. Formalności są niezwykle szybkie, bo wniosek możesz wypełnić w kilka minut przez Internet w dowolnym miejscu i czasie. Przelew na konto otrzymasz w ciągu kilku minut po wykonanym wcześniej przelewie weryfikacyjnym. Pozyskane pieniące możesz przeznaczyć na dowolny cel.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Eva mark: Szukasz pożyczki, aby zrewitalizować swoje działania, czy to na realizację projektu, czy potrzebujesz pieniędzy z innych powodów lub na to, czego chcesz. Jesteśmy gotowi pożyczyć każdemu, kto jest w stanie spełnić warunki spłaty. Proszę podać mi kwotę wniosku kredytowego i datę jego wymagalności. skontaktuj się ze mną pod adresem: Mrfrankpoterloanoffer@gmail.com
2020-02-04 17:26:43
szymek: 0
2020-01-30 18:22:45
szymek: 0
2020-01-30 18:22:29
szymek: 0
2020-01-30 18:22:08
oewonga: Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Działamy w oparciu o zasady: - przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty - elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów - komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią: - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomek | Ekspert wonga com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
2020-01-09 19:17:56
Autor publikacji
Zamów nieograniczony dostęp do wzorów dokumentów!
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.