Jak wziąć pożyczkę przez internet?

Marzy ci się remont mieszkania, wakacje albo potrzebujesz nowego sprzętu AGD, ale nie masz pieniędzy? W takim razie przyda ci się pożyczka gotówkowa. Nie ma się czego obawiać, tak naprawdę jest to bardzo proste i bezpieczne. Dowiedz się, jak wziąć pożyczkę przez internet!

Jak wziąć pożyczkę przez internet?

Jak wziąć pożyczkę – znajdź najlepszą ofertę

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie najlepszej oferty. Najlepszej, to znaczy takiej, która jest po prostu najtańsza i najbardziej pewna. Warto poszukać kilku ofert i dokładnie wczytać się w zasady udzielania pożyczki i jej ogólne koszty. Trzeba sprawdzić cenę za udzielenie pożyczki, poziom oprocentowania nominalnego i oprocentowania RRSO.

 

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak wziąć pożyczkę, porównaj oferty. Możesz zrobić to za pomocą specjalnego programu lub w porównywarkach internetowych, które przedstawiają najbardziej powszechne i najnowsze opcje. Pożyczka gotówkowa nie musi wcale dużo kosztować! Trzeba tylko znaleźć tę, która będzie najlepsza.

 

Jak wziąć pożyczkę – wypełnianie wniosku

 

Pierwszym krokiem do wzięcia pożyczki jest wypełnienie wniosku. Obecnie większość pożyczek udzielana jest przez internet i w całości możesz zrobić to bez wychodzenia z domu. Wniosek możesz wygodnie wypełnić online. Czego do niego potrzebujesz?

 

Duża część firm pożyczkowych oferuje pożyczki wyłącznie na dowód. Nie potrzebujesz podawać żadnych szczegółowych informacji, takich jak skany PIT-u z poprzedniego roku czy zaświadczeń o zatrudnieniu. Podajesz dane z dowodu osobistego, miejsce zamieszkania, PESEL i orientacyjny przedział zarobków. Możesz także być poproszony o informacje na temat rodzaju umowy i długości okresu zatrudnienia u obecnego pracodawcy. Bardzo często trzeba także zaznaczyć, ile osób małoletnich pozostaje na twoim utrzymaniu i podać informację, czy wynajmujesz mieszkanie, mieszkasz przy rodzinie czy we własnym lokum. Te wszystkie informacje mają ustalić twoją zdolność kredytową i ułatwić pożyczkodawcy rozpatrzenie wniosku.

 

Pożyczka przez internet – weryfikacja w BIK-u

 

Czas rozpatrzenia wniosku o pożyczkę może być bardzo różny. Z reguły wynosi od 15 minut do 24 godzin. W tym czasie pożyczkodawca musi sprawdzić twoją zdolność kredytową i przeprowadzić weryfikację w BIK-u lub KRD-zie. Co to oznacza?

 

Zdecydowana większość firm pożyczkowych sprawdza wnioskodawcę w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to instytucja, która zbiera dane o wszystkich zadłużeniach, spłacanych ratach i tym podobnych elementach. Pożyczka przez internet nie oznacza, że twoja historia kredytowa nie zostanie sprawdzona. Masz już wcześniejsze zobowiązania? Nie musisz się przejmować. Prawdopodobieństwo, że otrzymasz pożyczkę jest bardzo wysokie, a spłacane regularnie zobowiązania mogą tylko cię do tego przybliżyć – dzięki temu masz lepszą historię kredytową i jawisz się jako solidny pożyczkobiorca.

 

 

 

Dla kogo pożyczka gotówkowa?

 

Pożyczka przez internet to świetna alternatywa dla kredytów. Na przyznanie kredytów w banku trzeba czekać, na dodatek są one celowe – możliwe do wydania tylko na konkretny cel. Dlatego w większości przypadków lepiej sprawdzi się pożyczka, będziesz mógł wydać ją na cokolwiek zechcesz.

 

Pożyczka gotówkowa przez internet to także świetne rozwiązanie ze względu na łatwość. Jak widać to, jak wziąć pożyczkę nie jest szczególnie skomplikowane. Nie potrzebujesz żadnych dokumentów ani niczego takiego. Wszystko jest naprawdę bardzo łatwe.


Data: 22.11.2019 20:14
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Finanse, Windykacja, Źródła finansowania
Słowa kluczowe: Jak wziąć pożyczkę, pożyczka przez internet, weryfikacja w BIK-u, pożyczka gotówkowa

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.