Bitcoin Trading jako sposób na pracę z dowolnego miejsca na ziemi?

Dziś już nikt nie taktuje handlu kryptowalutami jako chwilowej mody. Bitcoin trading to obecnie sposób na naprawdę dobry zarobek, a nawet na zamianę swojej pracy na etacie na znacznie bardziej komfortowe pracowanie z domu lub innego miejsca na świecie.

Bitcoin Trading jako sposób na pracę z dowolnego miejsca na ziemi?

Najlepszym przykładem są tysiące osób, które stały się milionerami dzięki internetowym aktywom. Taki sukces nie jest jednak oczywisty, a zarabianie na tradingu dużo trudniejsze (przynajmniej na początku) niż mogłoby się wydawać.

 

Zdecydowanie jednak można się wzbogacić. Pokażemy ci, w jaki sposób oraz czego potrzebujesz, aby zacząć pracę z dowolnego miejsca jako inwestor.

 

Zmiana etatu na handel kryptowalutami

 

Z racji tego, że Bitcoiny są największą kryptowalutą, kupowanie i sprzedawanie ich w dowolnym momencie jest bardzo proste. Potrzebujemy jedynie znaleźć rzetelną i sprawdzoną giełdę kryptowalut, kantor lub platformę, która umożliwi przeprowadzanie transakcji. Ważne jest także znalezienie portfelu, w którym będzie możliwe przechowywanie aktywów.

 

Wystarczy kupić Bitcoin w odpowiednim momencie i sprzedać go, kiedy podniesie się cena. Zupełnie jak w przypadku inwestycji znanych z giełdy papierów wartościowych i rynku FOREX. Jednak pomimo tego, że sam proces jest mało skomplikowany, aby wykonywać operacje na giełdzie potrzeba dużej wiedzy oraz wykształcenia w sobie pewnych cech charakterystycznych dla inwestora.

 

Czy inwestowanie w Bitcoin jest dla Ciebie?

 

Profesjonalni handlowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy już od dłuższego czasu żyją z handlu, zwykle uważają, że handel kryptowalutami jest stosunkowo łatwy. Aby móc tak stwierdzić potrzeba jednak czasu i wysiłku. Bitcoin trading to biznes jak każdy inny, ale na pewno nie jest to odpowiedni sposób na zarobek dla wszystkich.

 

Każdy ma inne talenty, umiejętności, potrzeby i priorytety. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy handel kryptowalutami jest dla Ciebie właściwym sposobem na zarobek, najpierw odpowiedz sobie na następujące pytania:

 

1. Czy Twoim głównym celem jest osiągnięcie wolności (zarówno finansowej, jak i tej związanej z czasem i komfortem pracowania w dowolnym miejscu)?

 

Podstawowy cel jest najważniejszym motorem sukcesu w długoterminowej perspektywie. Musisz zadać sobie pytanie, czy pomysł, by stać się wolnym finansowo oraz „uwolnić się” od biurowego fotelu, jest dla ciebie tak silną motywacją, że pomoże Ci zachować dyscyplinę, skoncentrować się i radzić sobie z porażkami, które są nieodłączną częścią inwestycji.

 

2. Czy masz niezbędne cechy charakteru, aby zostać inwestorem?

 

Jeśli wiesz, że naprawdę chcesz wieść styl życia umożliwiający Ci pracę z dowolnego miejsca, musisz być również świadomy, że sama wiedza z zakresu działania rynku (co jest oczywiście podstawą), może nie wystarczyć. Poza tym potrzebujesz także określonych cech osobowości:

  • Samodyscyplina
  • Kontrola własnych emocji
  • Silne poczucie odpowiedzialności za własne działania
  • Odpowiedzialny sposobu obchodzenia się z pieniędzmi
  • Silna chęć osiągnięcia celu

Jako osoba inwestująca w kryptowaluty zyskasz ogromne możliwości, jednak na pewno nie będziesz przez cały dzień leżał na plaży, a pracował przez godzinę lub dwie. Musisz codziennie wstawać, aby zorientować się, jakie są przewidywalne zmiany na rynku, opracowywać swoją strategię oraz, co najważniejsze, trzymać się jej niezależnie od chwilowych wahań w cenach i nieoczekiwanych zmianach.

 

Jeśli handel kryptowalutami to Twoja codzienna praca, powinieneś podejść do tego poważnie. Musisz śledzić swoje transakcje w dzienniku handlowym, aby mieć przegląd zysków i strat. Trzymanie się planu handlowego w każdej transakcji jest szczególnym wyzwaniem - niezastosowanie się do tego to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez handlowców.

 

Zmiana decyzji handlowych ze względu na emocje strachu lub chciwość to niemalże zawsze zła droga.

 

Kontrolowanie emocji kluczem do sukcesu jako inwestor

 

Wróg nr 1 każdego inwestora to jego własne emocje. Rynkami stale rządzą strach i chciwość, ponieważ wiele osób pod wpływem zmiennych trendów pochopnie podejmują decyzje o sprzedawaniu w momencie, kiedy ceny idą drastycznie w dół oraz kupowaniu, kiedy ceny są najwyższe od dłuższego czasu.

 

Aby odnieść sukces w handlu kryptowalutami, musisz kontrolować swoje emocje i trzymać się racjonalnej strategii handlu. Jako inwestor jesteś samozatrudniony, nawet jeżeli nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej, ponieważ sam odpowiadasz za swoje działania i zarobki.

 

 

 

Z jednej strony daje to dodatkowe możliwości, jednak z drugiej wiąże się, z ogromną odpowiedzialnością. Handel kryptowalutami nie zawsze jest łatwym zadaniem i mogą być dni, w których straty przekraczają zyski, co może wywoływać frustrację.

 

Radzenie sobie w trudnych momentach jest kluczowe w skutecznym inwestowaniu. Nie możesz pozwolić, aby chwilowe niepowodzenia przeszkodziły w trzymaniu się obranej strategii.

 

Jak ułatwić sobie trading?

Inwestowanie w kryptowaluty możesz sobie ułatwić, korzystając z aplikacji typu Bitcoin Future. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu znacznie łatwiej radzić sobie z wyzwaniami, którymi są zmiany na rynku. Mając do swojej dyspozycji ułatwienie ze strony botów tradingowych, zarabianie na handlu kryptowalutami staje się bardziej osiągalne.


Data: 27.11.2019 00:00
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Finanse, Źródła finansowania, Zarządzanie
Słowa kluczowe: Bitcoin trading, handel kryptowalutami, inwestowanie w Bitcoin, trading

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.