PORADY PRAWNE ONLINE

Karty żywieniowe jako forma skutecznej motywacji pracowników

Regularne spożywanie zdrowych, niskokalorycznych posiłków stanowi podstawę zrównoważonej diety. Z badań przeprowadzonych przez niezależne ośrodki naukowe wynika, że pracownicy prowadzący zdrowy styl życia cechują się wyższą wydajnością i lepiej wykonują służbowe obowiązki. Dostrzegając związek między regularnym spożywaniem posiłków a zwiększeniem efektywności działań, pracodawcy coraz chętnej gratyfikują zatrudnionych kartami lunchowymi.

Karty żywieniowe jako forma skutecznej motywacji pracowników

Karty lunchowe dla pracowników

 

Dofinansowanie posiłków przez firmę to standardy benefit oferowany przez większość zagranicznych korporacji. Duże firmy traktują karty lunchowe jako inwestycję w przyszłość – wszak zdrowy pracownik, to efektywny pracownik. Badania potwierdzają, że regularne przerwy w pracy nie tylko zapobiegają zmęczeniu, ale także zwiększają koncentrację. Co więcej, w czasie przerw na posiłki pracownicy mogą stworzyć więzi koleżeńskie z pozostałymi członkami teamu, co może zaowocować w przyszłości, np. podczas wspólnej pracy nad projektem.

 

Karty lunchowe – promocja zdrowego stylu życia

 

Świadczenia pozapłacowe w postaci kart przedpłaconych na posiłki stanowią bardzo elastyczną formę gratyfikacji pracowników. Pracodawcy oferujący kartę Lunch Pass Sodexo dają swoim pracownikom wolny wybór – karty obowiązują bowiem w tysiącach punktów gastronomicznych i można z nich skorzystać zarówno w Polsce, jak i za granicą.. Lunch Pass od Sodexo uprawnia pracownika do dokonywania zakupów w sieci lokali gastronomicznych także poza godzinami pracy. Co więcej, zatrudnieni otrzymują pakiet atrakcyjnych promocji, które sięgają aż do kilkudziesięciu procent, oraz dostęp do dedykowanych ofert specjalnych w sieciach współpracujących z Sodexo.


Karta lunchowa Sodexo cieszy się dużym zaufaniem wśród pracowników, - atrakcyjne promocje, do wykorzystania w wielu lokalach, skłaniają do samodzielnego doładowania karty nawet po wyczerpaniu środków.

 

Karty przedpłacone – uniwersalny czynnik motywacyjny

 

Karta przedpłacona jest szczególnie cennym środkiem motywacyjnym dla przedstawicieli młodego pokolenia. Dowolność wyboru posiłku, czasu jego spożycia i miejsca konsumpcji to duże udogodnienie dla osób prowadzących aktywny tryb życia i zaangażowanych w liczne projekty. Elastyczność i dbałość o dobre samopoczucie pracowników to cechy nowoczesnego pracodawcy, który otwiera się na młodszych pracowników. Karty lunchowe, karnety na siłownię, kupony promocyjne czy bony upominkowe stanowią standardowy pakiet benefitów przyznawanych zatrudnionym – potencjalni pracownicy znają swoją wartość i oczekują konkurencyjnej oferty od firmy zainteresowanej ich usługami.

 

 

Firma, poprzez dofinansowanie posiłków i umiejętne odczytywanie potrzeb pracowników, buduje swój wizerunek jako troszczącej się o zdrowie psychiczne i fizyczne zatrudnionych. Przedsiębiorcy często zapominają, że podstawowym elementem kreacji wizerunku firmy jest stworzenie stabilnego trzonu i utrzymanie zdrowych relacji w jej strukturach. Zadowoleni pracownicy to gwarancja rozwoju przedsiębiorstwa i pozytywnego postrzegania marki przez odbiorców.

 

Jak utrzymać pracownika?

 

Świadomość pracodawców, że troska o zdrowie zatrudnionych nie jest wyłącznie pustym sloganem promowanym przez postępowe media, wzrasta z roku na rok. Zamiast stawiać na rozbudowane i kosztowne programy prozdrowotne, lepiej skorzystać z prostych metod i efektywnych rozwiązań, które pozwolą zapobiec rozwojowi poważniejszych problemów ze zdrowiem w przyszłości. Prawidłowe żywienie i dbałość o zachowanie zrównoważonej diety to najważniejszy czynnik sprzyjający utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia na długie lata.

 

Zobacz więcej na: https://sodexomotywacja.pl/


Data: 20.01.2019 16:39
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Prawo, Zarządzanie
Słowa kluczowe: pracownik, pracodawca, Karty lunchowe dla pracowników, karty przedpłacone, skuteczne zarządzania zasobami ludzkimi, HR

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.