PORADY PRAWNE ONLINE

Jak będzie wyglądała działalność salonów fryzjerskich po 18 maja?

Czystość i zachowanie najwyższych standardów higieny to podstawowe wytyczne, jakie dostali właściciele salonów fryzjerskich. Nie obyło się także bez wytycznych dla samych klientów.

Jak będzie wyglądała działalność salonów fryzjerskich po 18 maja?

Do fryzjera umówisz się tylko zdalnie

 

Przyjmowanie klientów nastąpi wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pomocą środków zdalnych. Poczekalnie są wyłączone z użytku. W dniu poprzedzającym planowaną wizytę personel kontaktuje się z klientem w celu potwierdzenia wizyty. Klient zostaje poinformowany o tym, że nie może przyjść na umówioną wizytę, jeśli:

  • występują u niego objawy wskazujące na chorobę zakaźną,
  • jest w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,
  • zamieszkuje z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,
  • w ciągu tygodnia miał kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.


 

U fryzjera tylko w maseczce

 

Każdy klient zostanie telefonicznie poinformowany o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym o przyjściu do salonu w maseczce (klient zdejmie maskę tylko na czas wykonania zabiegu, jeśli dotyczy on zasłoniętego obszaru twarzy) oraz zabraniu ze sobą rękawiczek jednorazowych.

 

 

 

 

 

Jeśli klient przyjdzie bez maseczki ochronnej/rękawiczek jednorazowych, aby usługa mogła się odbyć salon powinien mu je zapewnić (odpłatnie lub nieodpłatnie).

 

Obowiązkowe mycie rąk

 

Wymogi sanitarne przewidują także, że klient/usługobiorca przy wejściu do gabinetu będzie musiał myc ręce lub je dezynfekować. Jeśli istnieje możliwość rozgraniczenia miejsc wyjścia i wejścia – również przy wyjściu należy umożliwić klientowi dezynfekcję rąk.

 

Dokładny rejestr klientów

 

Salony fryzjerskie będą miały obowiązek przechowywać dane klientów przez 30 dni od dnia usługi, na wypadek pojawienia się podejrzenia zakażenia koronawirusem.  Terminarz wizyt wraz z danymi kontaktowymi będzie przechowywany w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, najlepiej pod kluczem.

 


Źródło:
Oficjalna strona: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
 


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.