Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE

Praca zdalna nadal możliwa

Kwestie pracy zdalnej budzą szereg emocji, zwłaszcza że już na początku września tracą moc przepisy ją regulujące.

Praca zdalna nadal możliwa

Zmiany w prawie

 

W związku z przedłużającym się stanem epidemii oraz faktem, że obowiązujące regulacje prawne dotyczące pracy zdalnej utracą moc 4 września br., wprowadzone zostały zmiany w ustawie, która te kwestie reguluje.


Praca zdalna narzędziem walki z COVID 19

 

W celu przeciwdziałania COVID-19, pracodawca będzie mógł polecić pracownikowi wykonywanie przez czas oznaczony pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania – czyli pracy zdalnej − w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu. Zmiana ta wejdzie w życie z dniem 5 września 2020 r. Oznacza to, że Od 5 września br. korzystanie z rozwiązania dotyczącego możliwości wykonywania pracy zdalnej zostanie wydłużone na cały okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu.

 

 
Źródło:

Oficjalna strona MRPIPS.


Data: 01.09.2020 08:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo, Zarządzanie
Słowa kluczowe: Zmiany w prawie dotyczące pracy zdalnej, praca zdalna, covid 19, koronawirus, Praca zdalna narzędziem walki z COVID 19

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.