Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE

Rząd znów zamyka sklepy

Po kolejnych rekordach zakażeń, nasilają się restrykcje związane z koronawirusem. Ostatnie zapowiedzi Premiera nie pozostawiają złudzeń. Wrócą znane nam z wiosny obostrzenia.

Rząd znów zamyka sklepy

Nowe zasady otwarcia sklepów

 

 Nie wszyscy będą mogli zrobić zakupy. Powrócą bowiem powszechne wiosną „godziny dla seniorów”. Oznacza to, że pomiędzy godziną 10 a 12 zakupy w sklepach, aptekach i drogeriach będą mogły zrobić wyłącznie osoby, które ukończyły 60 rok życia. Pozostali będą musieli poczekać.

 

 

 

 

 

Godziny dla seniorów także na poczcie i w urzędach

 

O ile ograniczenie możliwości robienia zakupów może nie być aż tak uciążliwe dla przeciętnego Kowalskiego, o tyle wprowadzenie ograniczeń w działaniu placówek pocztowych czy urzędów może odbić się negatywnie nie spotka się z entuzjastycznym przyjęciem.

 

Od kiedy nowe zasady?

 

Nowe zasady działania placówek handlowych oraz urzędów zaczną obowiązywać 15 października. Jak długo potrwają zmiany? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast jedno. Wróci dezorganizacja pracy sklepów i ciągnące się kilometrami kolejki konsumentów czekających na możliwość zrobienia zakupów.
 


Data: 11.10.2020 19:43
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo, Zarządzanie
Słowa kluczowe: Nowe zasady otwarcia sklepów, Godziny dla seniorów na poczcie i w urzędach, Od kiedy godziny dla seniorów, godziny dla seniorów

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.