Ostatni dzwonek przed świętami!

Eksperci pozyczkaportal.pl i NetCredit sprawdzili zwyczaje finansowe Polaków przed świętami. Już niedługo wspólnie z bliskimi zasiądziemy do wielkanocnego stołu. Nie wszystkim jednak udało się już do tego odpowiednio przygotować. Skąd wziąć środki na świąteczne zakupy i przygotowania do świąt? Eksperci pozyczkaportal.pl oraz NetCredit stworzyli infografikę przedstawiającą sposób Polaków na przedświąteczny deficyt finansowy.

Ostatni dzwonek przed świętami!

Do świąt zostało już niewiele czasu, jednak nie wszyscy zdążyli się do nich przygotować. Zakupy spożywcze oraz prezenty dla najbliższych to spory wydatek. Właśnie z tego powodu wiele osób przed samymi świętami szuka możliwości uzyskania dodatkowych środków bez wychodzenia z domu.

 

Popularne pożyczki pozabankowe

 

W okresie przedświątecznym widać rosnące zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi.  Przede wszystkim wpływ na to ma sposób wypełnienia wniosku – cała procedura odbywa się całkowicie online. Dla wielu pożyczkobiorców liczy się również czas oczekiwania na odpowiedź. Firmy pożyczkowe, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów wysyłają odpowiedź w ciągu kilku minut. Z danych pozyczkaportal.pl oraz NetCredit wynika, że w okresie przedświątecznym zainteresowanie pozabankowymi pożyczkami wzrosło o około 28 proc.

 

Chwilówki na święta

 

Przed świętami spora grupa osób decyduje się wziąć pożyczkę online po raz pierwszy. Taki sposób sfinansowania zakupów oraz prezentów świątecznych jest znacznie bardziej opłacalny od zaciągnięcia kredytu w banku. Głównie dlatego, że wiele firm pożyczkowych udziela pierwszej pożyczki za 0 zł. Dla klientów oznacza to, że oddają tylko tyle ile pożyczyli. Pozyczkaportal.pl oraz NetCredit oceniają, że w okresie przedświątecznym do firm pożyczkowych zgłasza się 14 proc. więcej nowych klientów niż zwykle. Przed Wielkanocą nie tylko rośnie zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi, ale i średnia kwota o którą wnioskują pożyczkobiorcy.

 

Nowoczesna forma pożyczki

 

Mobilność internetu umożliwia nam coraz większą swobodę. O internetową pożyczkę możemy wnioskować będąc na zakupach, jadąc do pracy czy spędzając czas z bliskimi na świeżym powietrzu. Wystarczy telefon lub tablet z  dostępem do internetu. Jak pokazują statystyki pozyczkaportal.pl oraz NetCredit blisko 30 proc. z nas decyduje się na wypełnienie wniosku pożyczkowego za pomocą smartfonów i tabletów.

 

Zanim wypełnisz wniosek o pożyczkę pamiętaj, aby sprawdzić aktualne promocje oraz rankingi firm pożyczkowych. Sprawdź jak wybraną przez Ciebie firmę pożyczkową oceniają eksperci. Na pozyczkaportal.pl znajdziesz recenzje firm pożyczkowych a także opinie Vivus, Wonga, NetCredit i wielu innych instytucji pozabankowych. Takie rozeznanie rynku pozwoli Ci w krótkim czasie dobrać ofertę dostosowaną do twoich potrzeb.

 


 

 

 

 

 

 


Data: 24.03.2016 15:53
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Źródła finansowania
Słowa kluczowe: forma pożyczki, zwyczaje finansowe, deficyt finansowy, zainteresowanie pożyczkami

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.