Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
PORADY PRAWNE ONLINE

Jak e-Podpisywanie dokumentów wspiera pracę w biurach obsługi klienta?

Biuro obsługi to jeden z najważniejszych działów w każdej firmie. Nic dziwnego - to z jego pracownikami ma kontakt każdy klient. Klient, który chce być obsłużony szybko, sprawnie i na najwyższym poziomie. Nie potrafisz mu tego zapewnić? Nie zdziw się więc, gdy wybierze konkurencję.

Jak e-Podpisywanie dokumentów wspiera pracę w biurach obsługi klienta?

Według ubiegłorocznego raportu „Salesforce: State of Service” obsługa klienta staje się kluczowym elementem w budowaniu przewagi na rynku. Klienci oczekują od firm indywidualnego podejścia, zrozumienia ich potrzeb oraz szybkiej reakcji. Szczery uśmiech i chęć niesienia pomocy to jednak dziś za mało. Aby spełnić te oczekiwania firmy powinny inwestować w narzędzia, które staną się wsparciem dla pracowników w ich komunikacji z klientami. Tym bardziej, że według wyżej wspomnianego raportu, aż 70% konsumentów przyznaje, że nowoczesna technologia pozytywnie wpływa na proces ich obsługi.

 

Jedną z takich technologii jest bez wątpienia e-Podpisywanie dokumentów na tablecie od firmy Infinite, które oparte jest na oprogramowaniu Signatus. Sprawdźmy, w jaki sposób pomoże usprawnić jeden z najważniejszych procesów w każdym dziale obsługi klienta jakim jest podpisywanie umów.

 

Szybsze podpisywanie umów

 

Opiekunowie klientów dziennie podpisują dziesiątki umów. Drukowanie, kopiowanie, stosy kartek, segregowanie, magazynowanie… Proces, który powinien być szybki i sprawny wydłuża się w nieskończoność. Cierpi na tym klient, który musi dłużej czekać na aktywowanie usługi oraz firma, która staje się przez to mniej efektywna. Tymczasem proces ten może usprawnić usługa e-podpisywania dokumentów na tablecie. Wystarczy, że pracownik w systemie CRM parametryzuje i generuje dany dokument dla klienta w formacie PDF. Następnie przesłany na tablet dokument prezentuje klientowi. Ten może się z nim łatwo zapoznać, zaznaczając niezbędne zgody i podpisując w miejscach, które są tego wymagane. Zanim klient wróci do domy, umowa jest już na jego skrzynce e-mail.

Bezpieczeństwo i ekologia

 

Rozwiązanie to w pełni spełnia wymogi stawiane przez przepisy prawa co do podpisu własnoręcznego i jest wbrew pozorom dużo bezpieczniejsze od podpisu tradycyjnego. Co więcej, zapisywany jest nie tylko obraz, ale również dane biometryczne składanego podpisu współrzędne i siła nacisku pióra. Dodatkowo e-podpisywanie opiera się na oprogramowaniu Signatus, kompatybilnym z Samsung KNOX, a cały dokument i podpis zabezpieczone są certyfikatem cyfrowym.

 

I najważniejsze - w ten sposób eliminujemy potrzebę drukowania poszczególnych stron, obniżając ilość wykorzystywanego w firmie papieru.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cghfbmmYwXk

 

Jak widać, z jednej strony mamy do czynienia z nową technologią, zaś z drugiej nadal własnoręcznie podpisujemy dokument, który jest w wersji elektronicznej. Dzięki temu obsługa klienta staje się dużo sprawniejsza, pracownicy bardziej efektywni, a klienci dużo bardziej zadowoleni z opieki oraz komunikacji z firmą.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.