Czym jest i jak działa pożyczka na raty? Poznaj najważniejsze informacje na temat tego produktu finansowego.

Pożyczka ratalna jest pomocą gotówkową oferowaną przez instytucje pozabankowe. O tego rodzaju wsparcie finansowe może ubiegać się każdy, kto pilnie potrzebuje pieniędzy i ma pewność, że nie będzie miał problemów ze spłatą pożyczki zgodnie z ustalonymi terminami spłat. Z tego artykułu dowiesz się jak funkcjonuje pożyczka ratalna, kto może się o nią ubiegać oraz na jaki okres można zaciągnąć pożyczkę na raty.

Czym jest i jak działa pożyczka na raty? Poznaj najważniejsze informacje na temat tego produktu finansowego.

Instytucje oferujące pożyczki ratalne

 

Obecnie na rynku finansowym działa wiele firm mających w swojej ofercie pożyczki ratalne. Oferują one swoim klientom różnego rodzaju produkty z wieloma opcjami spłat do wyboru.

 

Pożyczając pieniądze od instytucji pozabankowej musisz być czujny. Warto porównać różne oferty, by wybrać najlepszą opcję. Z tego powodu idealnym miejscem może być platforma agregująca oferty różnych instytucji pożyczkowych, np. https://www.bancovo.pl/landing/kredyty-i-pozyczki-online-na-raty/.

 

Na czym polega pożyczka ratalna?

 

Pożyczka ratalna jest produktem oferowanym przez instytucje pozabankowe. Polega ona na tym, że pożyczkobiorca zobowiązany jest do regularnej spłaty zadłużenia w postaci miesięcznej raty, ustalonej w chwili zawierania umowy. Zwykła pożyczka czy chwilówka często (choć nie zawsze) charakteryzuje się tym, że trzeba w całości spłacić zaciągnięte zobowiązanie w ustalonym terminie. W przypadku pożyczki ratalnej cała kwota zawsze rozdzielana jest na raty, co z pewnością jest lepszym i bardziej komfortowym rozwiązaniem.

 

Wadę tego rodzaju rozwiązania finansowego stanowią odsetki, które są naliczane w każdym miesiącu. Jednak zdecydowanie łatwiej jest ją spłacić, bez względu na oprocentowanie i dodatkowe koszty. Problemy zaczynają się w chwili np.: “przegapienia” jednej raty lub dokonania płatności z pewnym opóźnieniem. Firmy pożyczkowe wówczas naliczają wysokie kary finansowe, które niekorzystnie wpływają na budżet domowy. Dlatego sumienność w spłatach jest ważna w przypadku wszystkich produktów pozabankowych.

 

Aby otrzymać pożyczkę ratalną trzeba znaleźć odpowiednią firmę finansową. Zaciągnięcie pożyczki może odbyć się przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. Produkt ten cechuje duża elastyczność oraz to, że możesz sam sobie dostosować liczbę rat oraz kwotę pożyczki. Wniosek możesz wypełnić w zasadzie wszędzie - w szkole, w pracy czy nawet czekając na autobus. Jedynym narzędziem niezbędnym jest urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

 

Jak wygląda proces wypłaty środków pożyczki ratalnej?

 

Po wypełnieniu krótkiego formularza, zazwyczaj jest tak, że firmy pożyczkowe wymagają od pożyczkobiorcy wykonania przelewu weryfikacyjnego. I dopiero potem pieniądze trafią na jego konto – trwa to zazwyczaj kilkanaście minut. Taka pożyczka w zależności od pobranej kwoty może być zazwyczaj spłacana od 2 do nawet 60 miesięcy.

 

 

 

Jakie są wady a jakie zalety pożyczki ratalnej?

 

Niewątpliwie największą zaletą pożyczki ratalnej jest to, że jest ona ogólnodostępna. Ma szansę otrzymać ją osoba zarabiająca stosunkowo niewiele, jak i osoba zadłużona, widniejąca w bazach bankowych. Korzystny jest również czas załatwiania pieniędzy, brak formalności oraz elastyczne terminy spłat. Jednak jak każde zobowiązanie finansowe, pożyczka ratalna ma też swoje wady. A jedną z nich jest oczywiście całkowity, stosunkowo wysoki koszt pożyczki.

 

Pożyczka ratalna – co musisz wiedzieć?

 

Podsumowując – pożyczka na raty jest pomocą gotówkową oferowaną osobom, które szybko potrzebują dodatkowych pieniędzy. Formalności są niezwykle szybkie, bo wniosek możesz wypełnić w kilka minut przez Internet w dowolnym miejscu i czasie. Przelew na konto otrzymasz w ciągu kilku minut po wykonanym wcześniej przelewie weryfikacyjnym. Pozyskane pieniące możesz przeznaczyć na dowolny cel.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Lisa Becker: Witam Panie i Panowie. Witamy w NoviCap Financial Service Provider. Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb. NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || O NOVICAP NoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty. Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki. Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com ||
2020-02-23 01:54:35
Eva mark: Szukasz pożyczki, aby zrewitalizować swoje działania, czy to na realizację projektu, czy potrzebujesz pieniędzy z innych powodów lub na to, czego chcesz. Jesteśmy gotowi pożyczyć każdemu, kto jest w stanie spełnić warunki spłaty. Proszę podać mi kwotę wniosku kredytowego i datę jego wymagalności. skontaktuj się ze mną pod adresem: Mrfrankpoterloanoffer@gmail.com
2020-02-04 17:26:43
szymek: 0
2020-01-30 18:22:45
szymek: 0
2020-01-30 18:22:29
szymek: 0
2020-01-30 18:22:08
oewonga: Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Działamy w oparciu o zasady: - przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty - elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów - komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią: - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomek | Ekspert wonga com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
2020-01-09 19:17:56
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.