PORADY PRAWNE ONLINE

Jak sfinansować swoją firmę?

Chciałbyś założyć firmę, ale nie masz jeszcze środków na start? Dowiedz się o różnych możliwościach sfinansowania firmy.

  Jak sfinansować swoją firmę?

Bardzo często otworzenie własnej działalności wymaga od nas pieniędzy na start. Potrzebujemy sprzętu, chcemy wynająć lokal, a także pragniemy zadbać o marketing. To wszystko sprawia, że przydałaby nam się większa kwota na start, która zwróciłaby nam się w późniejszych miesiącach. Jak zdobyć środki na start firmy?

 

1. Własne oszczędnościJeśli masz w planach założenie firmy w najbliższych latach, możesz już teraz zacząć na nią oszczędzać. Nim to zrobisz, poprowadź przez miesiąc domowy budżet i sprawdź, na co wydajesz za dużo — zmień nieco tryb swojego życia, a wszystkie nadwyżki wrzucaj na konto oszczędnościowe. Gdy masz dużą motywację do założenia firmy, z pewnością będzie Ci łatwiej zaoszczędzić pożądaną kwotę.

 

2. Pożyczka

 

Twoja firma ma powstać teraz i potrzebujesz pieniędzy na już? Na to także znajdzie się rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest wzięcie pożyczki gotówkowej. Pożyczka Monedo zapewni Ci pieniądze na start i rozwój firmy. Pamiętaj, by dobrze rozpisać biznesplan, tak by firma szybko zaczęła przynosić dochody.

 

3. Dotacje z Unii EuropejskiejSprawdź, czy działalność, którą chcesz prowadzić, może dostać dotację z Unii Europejskiej. Istnieje kilka programów, w których możesz otrzymać pieniądze na otwarcie firmy. Często różnią się one między sobą w poszczególnych miastach, dlatego dobrze jest dowiedzieć się wcześniej, jakie są konkretne wymagania.

 

 

4. Dotacja z Urzędu PracyNależy liczyć się z tym, że dotacje z Urzędów Pracy nie są łatwe do zdobycia — szczególnie dla młodych osób. Często kwota dotacji jest dużo niższa, niż ta oferowana przez UE, potrzebny jest wkład własny, a także pojawiają się znacznie większe wymagania w kwestiach doświadczenia i stażu zawodowego.

 

5. Specjalny kredyt na działalność gospodarczą

 

Istnieją specjalne oferty kredytów o niskim oprocentowaniu, które są kierowane dla początkujących przedsiębiorców. Wadą takiego rozwiązania jest to, że każda tego typu pożyczka wymaga poręczenia.

 

Dzięki tym pięciu sposobom bez problemów zdobędziesz środki na start swojej firmy i zadbasz o to, by przynosiła ona zyski w niedalekiej przyszłości.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.