PORADY PRAWNE ONLINE

Biurowe maty podłogowe - ważniejsze niż myślisz!

Umieszczanie mat podłogowych w przestrzeni biurowej może wydawać się niewiele znaczącą kwestią natury estetycznej. Jak pokazują jednak różnego rodzaju badania, ich obecność może mieć realny wpływ nie tylko na wizerunek firmy, ale też na zdrowie osób spędzających na co dzień wiele godzin wewnątrz jej siedziby.

Biurowe maty podłogowe - ważniejsze niż myślisz!

Jakie korzyści przynosi umieszczanie wewnątrz firmowej przestrzeni mat podłogowych? Jak na tak prozaiczny obiekt, są one całkiem spore. Na ich obecności korzystają pracownicy, chronieni dzięki nimi przed skutkami nadmiernego gromadzeniu się kurzu oraz innych nieczystości. Poza tym polepszają one wygląd wnętrza, na czym zyskuje wizerunek firmy. Jak zatem przedstawiają się twarde dane dotyczące pożyteczności mat podłogowych?

 

Podłoga a wizerunek firmy

 

Zacznijmy od kwestii wizerunkowych. Jak wykazały badania, pierwszą rzeczą, na którą zwracają klienci oceniających czystość firmowego budynku czy też sklepu jest podłoga – do zwracania na nią uwagę w pierwszej kolejności przyznało się ponad 42% pytanych o tę kwestię osób. Rozmieszczona w odpowiedniej ilości mata ochronna na podłogę jest zatem nieodzownym rozwiązaniem dla firmy, dla której ważne jest zrobienie na kliencie dobrego wrażenia już na samym początku. Co więcej, maty podłogowe mogą też znakomicie przysłużyć się w kwestii brandingu – ich powierzchnia to przecież doskonałe miejsce na umieszczenie logo firmy. Docenią to zwłaszcza te przedsiębiorstwa, które dysponują wysokiej jakości identyfikacją wizualną, jaką pragną utrwalić w świadomości klienta już od momentu, gdy ten przekroczy próg siedziby spółki czy sklepu.

 

Wpływ na zdrowie

 

Obecność mat podłogowych nie pozostaje również bez wpływu na stan zdrowia pracowników. Jak bowiem wykazały badania amerykańskiej agencji zajmującej się ochroną środowiska, powietrze wewnątrz budynków jest aż 70 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Dodajmy do tego fakt, iż przeciętny pracownik spędza około 60–90% swojego czasu wewnątrz budynku i staje się jasne, jak duży wpływ na zdrowie pracowników ma czystość wewnątrz biura. W jej utrzymaniu pomagają maty podłogowe, które wychwytują gromadzący się kurz oraz zarazki, powstrzymując je przed rozprzestrzenianiem się wewnątrz biura. Maty ochronne chronią również przed kontuzjami – na śliskiej, wypolerowanej podłodze nietrudno przecież o pośliźnięcie, a gdy weźmiemy pod uwagę, ile osób codziennie porusza się po biurze ,to staje się jasne, że prawdopodobieństwo takiego wypadku jest znacznie wyższe, niż mogłoby się to wydawać.

 

 

Pomoc przy odpoczynku

 

Maty biurowe mogą również być przydatnym narzędziem w walce ze zmęczeniem. Przykładowo firma AJ Produkty oferuje ergonomiczne maty podłogowe, których elastyczna, bąbelkowa struktura pozytywnie wpływa na krążenie krwi w nogach stojącego na niej pracownika. W ten sposób zwiększa się czas, przez jaki może kontynuować w komfortowych warunkach pracę na stojąco. W ofercie AJ Produkty znajdują się również przezroczyste maty pod krzesło obrotowe oraz produkty takie jak mata pod fotel produkowane z myślą o siedzącej pracy przy biurku. Ich przezroczysta powierzchnia nie tylko dobrze pasuje do każdego eleganckiego biurowego wnętrza, ale również chroni podłogę przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami bądź zużyciem fizycznym (spowodowanym np. nieustannym poruszaniem się za pomocą fotela na kółkach). Maty podłogowe przydają się zresztą nie tylko w warunkach biurowych – dowodem na to jest chociażby mata warsztatowa, która poza zwiększaniem komfortu pracujących na niej fizycznie osób, chroni podłogę przed smarami czy olejami.

 

Mata podłogowa to element wyposażenia, bez którego nie może obyć się biuro żadnej firmy, której właścicielom zależy na dobrym wizerunku oraz komforcie pracy. Jednak nie jest to jedyne miejsce dla takich udogodnień – maty przydają się również w sklepie, garażu czy warsztacie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że maty podłogowe są przedmiotem uniwersalnym, którego obecność zawsze się opłaca.


Data: 22.05.2018 19:09
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Zarządzanie
Słowa kluczowe: działalność gospodarcza, mata pod fotel, mata pod krzesło obrotowe, maty ochronne, maty ochronne na podłogę, pracownik, pracodawca, praca w biurze

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.