PORADY PRAWNE ONLINE

Woda w biurze - kiedy to obowiązek, a kiedy przywilej?

Woda to życiodajny pierwiastek, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów, poprawia mikrokrążenie krwi, spowalnia procesy starzenia się skóry i pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka. To, jak bardzo ważne jest regularne picie wody, stale przypominają lekarze, dietetycy i inni specjaliści. Wielu pracodawców, kierując się dobrem swoich pracowników, zapewnia stały dostęp do wody przez cały rok. Część z nich zapewnia wodę tylko w okresie letnim. Z czego wynikają te różnice?

Woda w biurze - kiedy to obowiązek, a kiedy przywilej?

Woda w biurze

 

Według przepisów prawnych każdy przedsiębiorca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do wody przez cały rok, jednakże tylko w niektórych przypadkach. Pracodawca powinien zapewnić zatrudnionym przez niego osobom dostęp do wody przez cały rok przy pracy fizycznej, a dokładniej wówczas, gdy praca skutkuje sporym wydatkiem energetycznym organizmu (powyżej 1500 kcal u kobiet i 1000 kcal u kobiet). W innych przypadkach zapewnienie pracownikom dostępu do wody dotyczy tylko okresu letniego (wówczas, gdy temperatura powietrza przekracza 28 stopni Celsjusza).

 

Woda w pracy z dystrybutora — czy jest zdrowa?

 

Wiele osób, zupełnie niesłusznie, uważa, że woda z dystrybutorów, które znajdują się w miejscu pracy, jest niezdrowa. Tymczasem zazwyczaj nie różni się ona w ogóle swoim składem od wody butelkowanej, która dostępna jest w supermarketach. Przy czym należy zwrócić uwagę na to, kto jest dostarczycielem wody. Dużą popularnością cieszą się dostawy wody Dar Natury, które odznaczają się spośród innych dostawców, wysoką jakością świadczonych przez siebie usług.

 

 

Zamówienie wody do biura

 

Proces składania zamówienia na regularne dostarczanie wody do biura w ilości, pozwalającej na zaspokojenie potrzeb pracowników, jest bardzo prosty. Poprawne złożenie zamówienie jest gwarantem tego, że dostawy wody Dar Natury będą regularne. Pierwszym krokiem w zamawianiu wody do biura jest wybór oferty. Najwygodniejszą opcją jest postawienie na jeden z gotowych pakietów — mamy do wyboru m.in. zestaw dla małych firm, zestaw dla domów, a także zestaw dla dużych przedsiębiorstw. Przy wyborze opcji dla dużych firm zazwyczaj w cenie mamy sanityzację wody (proces polegający na eliminacji wszystkich drobnoustrojów). Zdecydowanie się na tę opcję gwarantuje, że dostawy wody Dar Natury będą odbywać się co cztery tygodnie. Ważne jest również, by pamiętać o wodzie do szkoły, która niewątpliwie, jest potrzebna. Dbamy wtedy zarówno o dobre nawyki żywieniowe dzieci jak i dorosłych — nauczycieli, którzy dbają o funkcjonowanie naszych pociech.


Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.