PORADY PRAWNE ONLINE
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Firmy mają czas do 31 stycznia, żeby poinformować swoich pracowników o rezygnacji z tworzenia funduszu świadczeń socjalnych!

Już tylko 3 dni mają firmy na podjęcie i ogłoszenie pracownikom decyzji o nietworzeniu funduszu świadczeń socjalnych i niewypłacaniu świadczenia urlopowego. Zawiadomienia dokonuje się w sposób przyjęty u danego pracodawcy, np. poprzez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń. Takie pismo można za darmo w 2 minuty przygotować i pobrać w systemie Legalus.pl.

Firmy mają czas do 31 stycznia, żeby poinformować swoich pracowników o rezygnacji z tworzenia funduszu świadczeń socjalnych!

W trybie indywidualnej decyzji, ogłaszanej w pierwszym miesiącu roku, zrezygnować z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, mogą firmy pozabudżetowe, które nie są objęte układem zbiorowym pracy i na dzień 1 stycznia 2014 r.:
 

  •    zatrudniają poniżej 20 pracowników w ujęciu osobowym (tj. nie są zobowiązane do tworzenia regulaminu wynagradzania)

i jednocześnie  

 

Dzięki nowemu serwisowi z dokumentami on-line - Legalus, można szybko i bezpłatnie przygotować odpowiednie pismo. W zaledwie minutę, wypełniony dokument, wraz z podstawą prawną, jest gotowy do pobrania i wydrukowania.

Aby przejść do formularza dokumentu, wystarczy kliknąć tutaj: Informacja o rezygnacji z FSŚ i niewypłacaniu świadczeń urlopowych


 

System Legalus pozwala również bezpłatnie tworzyć inne dokumenty.

Sprawdź:

 

 

Chcesz otrzymywać bezpłatne e-mailowe powiadomienia o zmianach w prawie, dotyczących pracodawcy i pracownika? Zapisz się do Biuletynu!


Data: 28.01.2014 13:32
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: zakładowy fundusz socjalny, pracownik, pracodawca, dokument, Legalus

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.