Dokument wydrukowany na witrynie http://twojbiznes24.pl 
 

Poradnik przedsiębiorcy: Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe

Bezpłatna aplikacja e-Sprawozdania Finansowe to narzędzie mające pomóc podmiotom zobowiązanym do składania sprawozdań finansowych wywiązywanie się z ustawowego obowiązku. Jak działa? Jak z niej korzystać? A przede wszystkim, kto powinien składać e-sprawozdania finansowe?

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe

 

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe to narzędzie przygotowane przez MF dla podmiotów sporządzających sprawozdania finansowe zgodnie z załącznikami nr 1, 4, 5, 6 do ustawy o rachunkowości w wersji  1.2. jest ona bezpłatna i jej zadaniem jest pomoc w dopełnianiu ustawowych obowiązków sprawozdawczych.

 

Do czego służy aplikacja e-Sprawozdania Finansowe?

 

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe umożliwia:

  • wprowadzenie danych do sprawozdania finansowego,
  • zapisanie wprowadzonych danych sprawozdania finansowego,
  • otwarcie zapisanego sprawozdania finansowego,
  • przygotowanie przez podmioty składające sprawozdania finansowe do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej i podpisanie wysyłki do Szefa KAS sprawozdania finansowego wraz z dokumentami dodatkowymi, a następnie pobranie UPO.

 

 

 

Kiedy nie wykorzystamy aplikacji e-Sprawozdania Finansowe?

 

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe nie umożliwia:

  • sporządzenia sprawozdania finansowego zgodnego z innymi załącznikami do ustawy o rachunkowości niż nr 1, 4, 5, 6 w wersji schemy 1.2,
  • złożenia sprawozdania finansowego do Repozytorium Dokumentów Finansowych KRS przez jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS,

 

Pamiętajmy, że aplikacja nie jest programem finansowo-księgowym. Jej zadaniem jest ułatwienie osobom fizycznym zobowiązanym do składania sprawozdań finansowych wywiązywanie się z ustawowego obowiązku.


Wymagania do uruchomienia aplikacji e-Sprawozdania Finansowe

 

Do uruchomienia aplikacji wymagane jest posiadanie najnowszej wersji przeglądarki internetowej (obsługiwane przeglądarki to: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Edge).

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Finansów.
  
  
 Dokument wydrukowany na witrynie http://twojbiznes24.pl