Dokument wydrukowany na witrynie http://twojbiznes24.pl 
 

Tarcza antykryzysowa zwabia oszustów

Ministerstwo Finansów przestrzega przed podejrzanymi SMS-ami, które dotyczą Tarczy Antykryzysowej związanej z epidemią koronawirusa.

 

Oszuści wykorzystują Tarczę antykryzysową do wyłudzeń

 

Ministerstwo Finansów przed podejrzanymi SMS-ami, które dotyczą Tarczy Antykryzysowej związanej z epidemią koronawirusa. Fałszywa wiadomość SMS informuje o przeterminowanym zadłużeniu w urzędzie skarbowym w związku z wprowadzeniem Tarczy Antykryzysowej od 1 kwietnia 2020 r. W treści znajduje się odnośnik, który prowadzi do strony z informacją o rzekomym zadłużeniu i ostrzeżeniu o zmniejszeniu wynagrodzenia o 60 proc. w przypadku braku reakcji na wezwanie.

 

Ministerstwo podkreśla, że tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Należy je traktować jako niebezpieczne i usuwać.

 

Fałszywe SMS-y dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym

 

Podatnicy nadal otrzymują również fałszywe SMS-y z informacją o zadłużeniu na mikrorachunku podatkowym.
Przykładowy fałszywy SMS (pisownia oryginalna):


Mikrorachunek podatkowy jest zadłużony w kwocie 2,44 PLN. Prosimy o spłatę do dnia 28.03.2020 lub sprawa trafi do komornika. + Link do strony www
 

Wiadomości tego typu są fałszywe i zawierają link, który może być niebezpieczny. Otwieranie linków oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy może spowodować przekazanie danych nieuprawnionym osobom. Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać.
 

 

 

 

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Finansów.

  
  
 Dokument wydrukowany na witrynie http://twojbiznes24.pl